قابلیت انتقال تماس تلفنی به رایانه در به‌روز رسانی 19H1 ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود

تاریخ : بازدید : 956 دسته بندی : بلاگ
0


از زمان پایان توسعه ویندوز موبایل، مایکروسافت تمامی تلاش خود را برای نزدیک کردن ویندوز ۱۰ رایانه به پلتفرم‌های موبایل اندروید و آی‌اواس به کار بسته است. آن‌ها ماه گذشته نیز به صورت رسمی از اپلیکیشن Your Phone رونمایی کردند.

این اپلیکیشن به کاربران کمک می‌کند تا تصاویر ذخیره شده تلفن همراه خود را در رایانه مشاهده کرده و یا به پیام‌های کوتاه خود دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن علاوه بر امکان دسترسی به پیام‌های قبلی، همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا از رایانه اقدام به ارسال پیام کوتاه نماید. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که به زودی قابلیت استفاده از اپ‌های اندرویدی نصب شده بر روی تلفن همراه کاربران در ویندوز ۱۰ ممکن می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالبی که گزارش‌ها از اضافه شدن آن به اپلیکیشن مذکور حکایت می‌کنند، ویژگی انتقال تماس تلفنی از گوشی موبایل بر روی رایانه است. این ویژگی احتمالا همراه با عرضه به روز رسانی 19H1 به ویندوز می‌آید زیرا در Shell این نسخه، قسمتی به نام “Windows.CallingShellApp” دیده می‌شود. کاربر قادر خواهد بود تا تماس را بر روی رایانه دریافت، رد کرده و یا با شماره‌گیری تلفن سومی، آن را به دستگاه دیگری که به رایانه متصل شده است، منتقل کند.

کلیپ‌برد به فضایی در حافظه می‌گویند که آیتم‌هایی را که کاربر اعم از اسناد یا عکس کپی یا کات (بریده) کرده است، در آن ذخیره می‌شود تا در محل دیگری الصاق گردد. با به روزی رسانی اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰، قابلیت کلیپ‌برد ابری به کاربران معرفی گردید.

در حال حاضر این قابلیت تنها بین دستگاه‌های ویندوز ۱۰ که از یک حساب کاربری استفاده می‌کنند، در دسترس است. یعنی کاربر می‌تواند مواردی را که در یک رایانه کپی و یا کات کرده است در رایانه دیگر مشاهده نماید. به زودی قرار است کلیپ‌برد ابری بین رایانه‌های ویندوز ۱۰ و تلفن‌‌های همراه نیز عملکرد داشته باشد. به عنوان مثال اگر متن یا تصویری را در رایانه ویندوز ۱۰ خود کپی کنید، به آن مطلب در تلفن همراه نیز دسترسی خواهید داشت.

تمامی ویژگی‌هایی گفته شده در به روز رسانی بهار سال آینده در دسترس عموم کاربران قرار خواهد گرفت. تنها ویژگی انتقال تماس تلفنی البته به صورت رسمی توسط مایکروسافت تایید نشده است.

منبع : WINDOWS LATEST
کلیه حقوق مالی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به شبکه ارتباطات لوناپارس می باشد.
2019 © Copyright & All Right Reserved By Lunapars Internet & Voip Service Provider

کنسرسیوم گروه ارتباطات پارس (هنر رایانه و لوناپارس) عاملیت رسمی فروش کشوری اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت شرکت پیشگامان توسعه ارتباط دارای مجوز FCP به شماره 17-94-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

انصراف