تفـاوت Addon Domains با Aliases در هاست cPanel

تاریخ : بازدید : 1597 دسته بندی : بلاگ، مطالب مفید و آموزش های کاربردی
1

در سی پنل دو بخش در قسمت DOMAINS وجود دارد که قسمت Aliases برای پارک دامنه و بخش Addon Domains برای ادان کردن دامنه می باشد اما برخی از کاربران که ممکن است به تازگی استفاده از هاست سی پنل را شروع کرده باشند شاید این سوال را داشته باشند که تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه چیست.

تفاوت Addon Domains با پارک دامنه در هاست سی پنل

تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه در این مساله است که وقتی شما دامنه ای را ادان می کند در واقع روی همان هاست یک سایت جدید که از نظر محتوا ارتباطی با دامنه ی اصلی که سرویس میزبانی وب را بر اساس آن خریداری کرده اید ندارد و یک سایت جداگانه محسوب می شود اما هنگامی که دامنه ای را پارک می کنید یعنی اینکه شما سایت جدیدی اضافه نمی کنید اما سایت شما علاوه بر دامنه ی اصلی هاست با دامنه ی جدید پارک شده نیز بالا می آید.

برای مثال فرض کنید شما دامنه ای به اسم domain.com دارید که پسوندهای دیگر آنرا نیز مانند domain.net و domain.ir نیز می خواهید همان سایت را نشان دهند، در این صورت دامنه های net و ir را روی دامنه ی اصلی پارک می کنید اما اگر مثلا هاست شما بر اساس siteA.com خریداری شده باشد و حالا بخواهید سایتی مجزایی با آدرس siteB.net بدون خرید هاست جداگانه داشته باشید دامنه ی siteB.com را روی هاست خود می بایست ادان نمایید. از موارد دیگر تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه این است که معمولا شرکت های هاستینگ تعداد پارک را نامحدود ولی ادان را ممکن است محدود ارائه کنند.

ارسال نظر


عکس خوانده نمی‌شود

کلیه حقوق مالی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به شبکه ارتباطات لوناپارس می باشد.
2022 © Copyright & All Right Reserved By Lunapars Internet & Voip Service Provider

کنسرسیوم فرهام افق پارس (شبکه ارتباطات لوناپارس) نماینده رسمی پیشگامان توسعه ارتباطات دارای مجوز ارتباطات ثابت به شماره 17-94-100 از سازمان تنظیم مقررات در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت در سراسر کشور
انصراف