قوانین، مقررات و شرایط استفاده از سرویس های شبکه ارتباطات لوناپارس


بنام پروردگار مهربان

 

شرایط استفاده از خدمات و سرویس های اینترنتی شرکت توسعه فن آوری اطلاعات فرهام افق پارس

نام تجاری: شبکه ارتباطات لوناپارس

شماره ثبت: 8623

دارای مجوز رسمی به شماره 26011284 از سازمان نظام صنفی رایانه ای

حوزه فعالیت: فناوری اطلاعات ، انفورماتیک و ارتباطات

قلمرو فعالیت: کل کشور

دارای نشان اعتماد الکترونیکی بر روی دامنه: https://lunapars.net برای خرید امن از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، وزارت صنعت معدن تجارت
** برندهای تحت مالکیت و حائز استفاده از شرایط سرویس ها: #پارستل (sipAX) #وایکام #پارسفون و کلیه خدمات مبتنی بر وب (از جمله سرویس های دیتاسنتری) و محصولات نرم افزاری شبکه ارتباطات لوناپارس که به عموم مردم واگذار میگردد.
 
به کلیه کاربرانی که قصد عضویت در سایت و یا بخش سامانه کاربری شبکه ارتباطات لوناپارس و استفاده از خدمات آن را دارند توصیه می کنیم که قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کنند:

 

قوانین و مقررات عمومی سایت:

-این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

-جهت سفارش خدمات آنلاین شبکه ارتباطات لوناپارس، عضویت و ورود به پنل کاربری الزامی می باشد.

-عضویت در سایت رایگان است. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی مراحل عضویت تکمیل می گردد.

-مسئولیت حفظ رمز عبور با کاربران است و شرکت در قبال سهل انگاری کاربران و سوء استفاده های احتمالی ناشی از آن مسئولیتی ندارد.

-مسئولیت واقعی بودن اطلاعات درج شده در سایت توسط کاربران به عهده خود اشخاص است.

-فعالیت این سایت و خدمات ارائه شده در آن بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، به ویژه قانون تجارت الکترونیک است و مسئولیت نادیده گرفتن این قوانین توسط کاربران، به عهده خود کاربران می باشد.

-عضویت در این سایت به منزله قبولی کلیه شرایط بالاست و صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.

** برای مشاهده و مطالعه کامل قوانین عمومی طرز رفتار کاربران و استفاده از خدمات و محصولات در مجموعه لوناپارس بر روی این قسمت کلیک کنید.
** شبکه ارتباطات لوناپارس نماینده رسمی و عاملیت فروش شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در سراسر کشور ایران می باشد و رعایت قوانین و شرایط استفاده از خدمات و محصولات کلیه سرویس های ارایه شده توسط مجموعه به مشترکین ثبت نام شده و یا فعال الزامی بوده و این شرکت حق دارد در صورت مشاهده هرگونه فرایند مغایر با قوانین اعلامی و یا اطلاع رسانی شده سرویس مشترک مربوطه را قطع نماید.
** برای مشاهده قوانین مربوط به خدمات تلفن ثابت پارستل روی این قسمت کلیک کنید.


 

قوانین و مقررات برای مشترکین شرکت:

-مشترک متعهد است کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران ، سازمان تنظیم مقرارت و ارتباط رادیویی و سازمان نظام صنفی رایانه ای را رعایت نموده و خود مشترک و هر شخص حقیقی یا حقوقی که از این خدمات استفاده می نماید تعهد می نماید که از خدمات مذکور برای مقاصد غیر قانونی، غیر اخلاقی و یا برخلاف شئونات اسلامی، انتقال ویروس کامپیوتری، تهدید، آزار و ایجاد مزاحمت برای اشخاص ثالث یا به طور کلی هر بهره برداری غیر مجاز استفاده ننماید و مسولیت عدم رعایت این تعهدات به عهده مشترک می باشد.

- مستندات: کارت ملی، صفحه اول شناسنامه، ثبت تصویر هویتی متقاضی با کارت ملی و تکمیل فرم ها و دیگر موارد ابلاغی به منظور احراز هویت از طرف مراجع قانونی

-مشترک متعهد است از ایجاد هرگونه مزاحمت و اختلال در سرویس های عمومی و خصوصی و اقدام برای نفوذ به شبکه سرویس دهنده و سایر مشترکین و دسترسی بدون مجوز به اطلاعات خصوصی افراد (حقیقی و حقوقی) خودداری نماید.

-شرکت مجاز است در هر زمان که تشخیص دهد نسبت به اخذ و یا تکمیل مدارک ثبت نام از مشترک در خواست نماید و مشترک متعهد است مدارک مورد نیاز را به شرکت ارائه دهد. در غیر اینصورت شرکت می تواند سرویس مشترک را به حالت تعلیق در آورد.

-مشترك متعهد می شود جهت جلو گیری از فعالیت های غیر مجاز (مطابق با قانون جرایم رایانه ای) در شبكه مربوط به خود، تمهیدات لازم را به كار بندد و شركت هیچگونه مسئولیت و تعهدی در این زمینه نخواهد داشت. همچنین مسئولیت حفاظت از مشخصات شامل نام كاربری و كلمه عبور به عهده مشترك می باشد.

-مسولیت محتوای نامه ها، اوراق، پرونده ها، مکالمات و تصاویر ارسالی از سرویس های این شرکت بر عهده مشترک می باشد.

-اعلام هرگونه تغییر آدرس،شماره تلفن، ایمیل و ... به امور مشترکین شرکت حداکثر طی سه روز به عهده مشترک می باشد در غیر این صورت کلیه عواقب و خسارات ناشی از آن بر عهده مشترک خواهد بود.

-کلیه اطلاع رسانی ها و ابلاغات در بخش اخبار امور مشترکین و ثبت آن به عنوان انتشار رسمی بوده و در سامانه کاربری قابل مشاهده است و در صورت نیاز تمامی مکاتبات به آخرین آدرس ایمیل یا شماره موبایل و یا نشانی پستی اعلام شده از طرف مشترک ارسال می شود.

-پرداخت کلیه فاکتورها (خصوصا خدمات و سرویس های ارتباطی) صرفا 24 ساعت فرصت پرداخت دارد و در صورت عدم پرداخت مسئولیت لغو یا حذف سرویس بر عهده کاربر می باشد.
- مشترکین کلیه سرویس ها و خدمات ارتباطی الزاما باید از حساب کاربری صورت حساب ها و اخبار بخش مشترکین را دنبال نمایند و لوناپارس هیچگونه مسئولیتی در خصوص اطلاع رسانی تک به تک صورت حساب ها و اخبار ندارد.
-در صورت عدم پرداخت فاکتورهای خدمات ارتباطی و دارای شناسه پویا IP در موعد مقرر، لوناپارس هیچگونه مسئولیتی در قبال حفظ اطلاعات مربوط به آن شناسه را ندارد.

-مشترک حق واگذاری حقوق و تعهدات مرتبط ناشی از سرویسهای ارائه شده توسط این شرکت، منجملهIP، شماره تلفن ، سیمکارت ، سرویس اینترنت و... تخصیص یافته را جزئا" و یا کلا"به غیر ندارد و مشترک متعهد می باشد از فروش مجدد و یا ارائه خدمات ثانویه به اشخاص ثالث به هر نحوی خودداری نماید و مسئولیت هرگونه استفاده غیر قانونی و غیر مجاز و یا ایجاد اختلال به عهده مشترک می باشد.

-مشترک حق ارائه سرویس های تلفن اینترنتی مانندOrigination و Termination و Transit مکالمات بین الملل روی سرویسهای ارائه شده این شرکت را نخواهد داشت.

-مشترک جهت نصب حضوری و یا تلفنی، راه اندازی، آموزش و بهره برداری از سرویسهای ارائه شده شبکه ارتباطات لوناپارس متعهد به پرداخت هزینه مصوب شده به شرکت می باشد. (هزینه مصوب ابلاغی از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای کل کشور)

-در سرویس های دوره ای، در صورت اتمام سرویس زودتر از دوره ی مشخص شده، مشترك میتواند برای شارژ جدید اقدام نماید.

-ارتقاء ظرفیت خدمات ارائه شده در هر زمان با پرداخت هزینه در محدوده نوع سرویس، امكان پذیر می باشد.

-خرید مودم و تجهیزات برای بهره برداری از خدمات شبکه ارتباطات لوناپارس از این شركت اجباری نمی باشد ولی به مشتركین پیشنهاد می شود جهت پیشگیری از مشكلات پیش بینی نشده و ارائه پشتیبانی بهتر و همچنین تایید صلاحیت تجهیزات مورد استفاده ی خود از یكی از انواع تجهیزات آزمایش و ارائه شده این شرکت استفاده نمایند. در غیر اینصورت هزینه تنظیمات مجدد و بازیابی ارتباطات به عهده مشترک خواهد بود و مسئولتی متوجه شرکت و بخش پشتیبانی شرکت نمی باشد.

-در صورت اتمام مدت سرویس یا عدم شارژ مجدد سرویس های اینترنتی و یا عدم استفاده از خدمات و ظرفیت تخصیص داده شده (پورت مخابراتی) به مدت 5 روز ، سرویس از طریق شرکت جمع آوری و سلب امتیاز می شود و مشترک حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

-در صورتی که مشترک تجهیزات مورد نیاز خود را از شرکت خریداری نماید، پس از تحویل تجهیزات به ایشان تا یک ماه قابل تعویض بوده و پس از سپری شدن این مدت به هیچ عنوان قابل عودت نخواهد بود.

 

-شرکت در موارد زیر در خصوص قطع خدمات مسئولیتی به عهده نخواهد داشت:

☑بروز اشکال و اختلال در شبکه های مخابراتی و انتقال داده های اپراتورهای مخابراتی و یا در اینترنت جهانی

☑هرگونه دستکاری و ایجاد تغییرات در تجهیزات ارتباطی واگذاری به مشترک یا پیکره بندی سیستم رایانه های مرتبط به آن توسط وی یا اشخاص غیر مرتبط با شرکت

☑بروز اشکال به هنگام رفع نقص تجهیزات مشترک

☑رفع اشکال شبکه شرکت با علام قبلی به مشترک

-مشخصات و نرخ خدمات به نحو مناسب و با جزییات کامل، توسط شرکت به متقاضیان و مصرف کنندگان اطلاع داده می شود.

-کارشناس فنی شرکت با نرم افزارهای اندازه گیری لحظه ای، مصرف کننده را از صحت و کیفیت سرویس خریداری شده مطابق با معیار SLA سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطلع می نماید.

-شرکت هیچ گونه تعهدی نسبت به ارایه سرویس در صورت مشکلات پیش آمده و اختلال در شبکه های مخابراتی و انتقال داده های اپراتورهای مخابراتی و سایر شرکتهای مخابراتی وابسته و غیره و یا اختلال در اینترنت جهانی را نخواهد داشت.

-شرکت برقراری موضوع قرارداد را بدون احتساب مشکلات ناشی از سخت افزار و نرم افزارهای رایانه ای مصرف کننده و همچنین اشکالات ناشی از شرکت زیرساخت و مخابرات و سرویس دهنده های ارتباطی به میزان ۹۹% تضمین می نماید.

-تغییر سرویس مصرف کننده (نوع سرویس، ارتقاء یا کاهش ظرفیت خدمات) با توجه به امکانات، صلاحدید، شرایط و ضوابط شرکت و در ابتدای دوره اشتراک بعدی امکان پذیر خواهد بود.

-مشترک الزام به برقراری سرویس ارتباطی خود برای اتصال به شبکه تلفنی لوناپارس می باشد و شبکه لوناپارس مسئولیت هیچگونه اختلال، ناهماهنگی و یا هرگونه ایران فنی یا ارتباطی مرتبط با شبکه داخلی یا اینترنتی دیگر سرویس دهندگان را نخواهد داشت.
-سرویس تلفن ثابت شبکه لوناپارس با نام پارستل در بستر شبکه ملی کشور ایران و صرفا در قلمرو و ارتباطات داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران فعال خواهد بود و هرگونه انتقال ترافیک و دور زدن شبکه آن به عنوان جرایم رایانه ای محسوب، سرویس ارتباطی مشترک مربوطه قطع و مشترک مورد نظر به مراجع قانونی معرفی خواهد گردید.
-درصورت هرگونه جا به جایی فی مابین مشترک، از واحد نمایندگی به فروش مستقیم اپراتور میزبان، لوناپارس هیچگونه تعهدی در قبال مشترک نخواهد داشت.
-سرویس مرکز تماس دیجیتال طنین، صرفا در داخل کشور ایران و بنا بر قوانین جاریه منوط به استفاده از خدمات تلفن ثابت اپراتور میزبان قابل استفاده خواهد و در صورت استفاده مشترک از اینترنت های متفاوت و خارج از شبکه لوناپارس و سرویس دهنده، عدم دریافت سرویس مناسب، مسئولیت آن بر عهده کاربر خواهد بود و این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال ارتباط اینترنتی مشترک با سرور طنین نخواهد داشت.

-شرکت می تواند به صلاحدید خود و در راستای حفظ امنیت و یا بهره وری مناسب شبکه، برخی از دسترسی های مصرف کننده بر روی بعضی از پورت ها و یا پروتکل ها را محدود نماید.

-پس از ثبت نام و درخواست رسمی تلفن ثابت و دریافت مدارک و تاید مستندات ، به دلیل انجام سیر قانونی و ثبت امتیاز، مشترک حق هیچگونه انصراف و استرداد وجه را نخواهد داشت.
-برای ثبت نام و دریافت سرویس تلفن ثابت مشترک الزام به ثبت شماره تلفن همراهی را دارد که به نام درخواست کننده تلفن ثابت است، می باشد.
-گروه لوناپارس و صرفا تلفن ثابت پارستل هیچگونه مسولیتی در قبال سواستفاده از تلفن های ثابت نداشته و مسئولیت آن کاملا بر عهده صاحب امتیاز سرویس می باشد.
-درصورت صلاحدید مراجع مرتبط با فضای مجازی و سایبری در صورت مسدودی هریک از سرویس ها از طرف مراجع قانونی یا مرتبط بدون اطلاع قبلی، لوناپارس هیچگونه مسئولیتی ندارد و در صورت درخواست نیاز آنان اسناد مربوط به کاربر متخلف تحویل میگردد.
-در صورت عدم تایید مدارک مشترک توسط سامانه های احراز هویت دولتی و درخواست مشترک برای انصراف، مبلغ راه اندازی غیر قابل عودت بوده و صرفا مبلغ اولیه ثبت تلفن ثابت برگشت داده می شود.

-هرگونه اشکال و اختلال در سیم کشی داخلی ساختمان، مدار مصرف کننده، تغییر در تجهیزات یا استفاده از تجهیزاتی که مورد تایید شرکت نبوده، وقفه در خدمات تلقی نمی گردد.

-مشترک حق فسخ سرویس های ارائه شده توسط شرکت را به هر شکل از خود سلب و ساقط می نماید. لذا در صورت تمایل مشترک به عدم استفاده از سرویس، هیچگونه وجهی به مشترک مسترد نخواهد شد.

-در موارد ناشی از حوادث غیر مترقبه ((فورس ماژور)) و نه محدود به جنگ، اعتصاب، حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل آتش سوزی، وضع قوانین و مقررات مسولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

-چناچه مشترک به هر یک از تعهدات خود عمل ننماید شرکت می تواند ارائه خدمات به مشترک را متوقف نماید و مجاز است ارتباط مربوطه را قطع نماید. بدیهی است در این صورت مبلغ باقیمانده حق اشتراک مسترد نخواهد شد و مشترک ملزم به جبران خسارت وارده خواهد بود.

-مسئولیت هرگونه پرداخت نا به جا، بی اختیار و یا تسویه مالی که در قالب حساب کاربری جا به جا انجام گیرد و باعث خسارت یا تاخیر در راه اندازی هریک از سرویسها و محصولات مورد نظر کاربر شود، بر عهده مشترک مورد نظر بوده و این شرکت هیچگونه مسئولیتی در ارائه سرویس و یا نحوه برقراری هریک محصولات را نخواهد داشت و در صورت عدم تایید سامانه های مرتبط به صورت خودکار به حساب مبدا بازگشت داده خواهد شد. زمان بازگشت مبلغ با توجه به ثبت اسناد مالی و انسداد حساب های کاربری بین 48 ساعت الی 10 روز کاری خوهد بود.
-برای استرداد هرگونه پرداخت مشترک الزام دارد تصویر کارت ملی هوشمند خود را برای ثبت احراز هویت و حساب بانکی متعلق به دارنده حساب کاربری را ارائه دهد. در صورت عدم ارائه مستندات هرگونه عودت به حساب مبدا مسترد خواهد شد. در صورت عدم ارائه مستندات احراز هویت، مبلغ به هر میزان بلوکه و مراتب آن به مراجع قانونی و قضایی اطلاع  رسانی خواهد شد.
-درصورت مشاهده هرگونه جعل یا استفاده از مدارک افراد غیر در استفاده از سرویس ها و محصولات که ثبت احراز هویت در آنان رکن اصلی می باشد، لوناپارس یا افراد مجموعه هیچگونه مسئولیتی ندارد و سرویس مشترک مورد نظر سریعا مسدود و در اخیار نهادهای قانونی و قضایی قرار خواهد داده شد.
-تمامی کاربران برای استفاده از حساب کاربری الزام به تایید کد شماره تلفن همراه دارند و در صورت عدم تایید امکان استفاده از بخش کاربری را ندارند.
-مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، استفاده و راه اندازی هرگونه خدمات دور زدن فیلترینگ در هر یک از سرویس های مرکز داده لوناپارس مطلقا ممنوع بوده و در صورت مشاهده در مانیتوریگ، ضمن ارسال و ثبت اخطار برای کاربر در صورت تداوم انجام سرویس مربوطه مسدود و هیچگونه هزینه ای مسترد نخواهد شد و مشترک مربوطه در لیست اعلام گزارش مراجع قانونی قرار خواهد گرفت.
-اعلام سرشماره های متعلق به فروشنده در شبکه های ماهواره ای چه به صورت مستقیم توسط خریدار و چه به صورت غیر مستقیم توسط مشتریان خریدار ممنوع میباشد و خریدار عواقب کیفری و حقوقی موضوع را به عهده خواهد گرفت و پاسخگویی در مراجع قضایی و امنیتی به عهده خریدار میباشد، مضافاً، خریدار متعهد به جبران خسارت احتمالی وارده ناشی از رعایت موضوع فوق به فروشنده میباشد.

 

شبکه ارتباطات لوناپارس این امکان را دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلی نسبت به تغییر قوانین یا شرایط اقدام نموده و مشترک حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نماید.

این شرایط و قوانین در تاریخ 1 تیر 1401 ویرایش و منتشر گردیده است.
کلیه حقوق مالی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به شبکه ارتباطات لوناپارس می باشد.
2024 © Copyright & All Right Reserved By Lunapars Internet & Voip Service Provider

کنسرسیوم فرهام افق پارس (شبکه ارتباطات لوناپارس) نماینده رسمی پیشگامان توسعه ارتباطات دارای مجوز ارتباطات ثابت به شماره 17-94-100 از سازمان تنظیم مقررات در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت در سراسر کشور
انصراف