قرارداد مشترکین تلفن ثابت "پارستل"


قرارداد مشترکین تلفن ثابت "پارستل" واگذاری توسط شبکه ارتباطات لوناپارس


ماده 1: تعاریف

1.    خدمات: عبارت است از خدمات صوتی پايه و خدمات ارزش افزوده كه بر اساس تعرفه‌های مصوب مراجع ذيصلاح قانونی بر بستر شبکه‌ی تلفن ثابت ارائه می شود. (برای بهره مندی از تلفن ثابت پارستل می‌بایست یکی از خدمات ارتباط اینترنتی شبکه لوناپارس ADSL، پهنای باند اختصاصی، بی سیم اشتراکی، اینترنت برج‌ها و مجتمع‌ها و TD-LTE را دریافت کنند.

2.     مشترک: هر شخص حقيقی يا حقوقی است كه به موجب اين قرارداد و در قبال پرداخت وجه، مجاز به برقراری ارتباط و استفاده از خدمات شبکه شركت می‌باشد و به عنوان طرف حساب در صورت حساب‌های صادره محسوب می‌شود.

3.    فروشنده: منظور از فروشنده "لوناپارس" است و" پارستل" نام تجاری خدمات تلفن ثابت توسغه فن آوری اطلاعات فرهام افق پارس، نماینده رسمی شرکت پیشگامان به شماره مجوز  ۱۷-۹۴-۱۰۰ در تاریخ ۹۴/۸/۱۰ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

4.    سرویس: ارائه خدمات تلفن ثابت به شماره اختصاص یافته از سمت فروشنده به منظور بر قراری تماس‌های تلفنی داخل و خارج از کشور با شماره تلفن‌های ثابت و سیار مطابق با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران.

5.    دوره سرویس: سرویس‌ها به صورت بسته ارائه شده و بر اساس اعتبار خریداری شده می‌باشند.


ماده 2: مشترک می داند و بیان می دارد که:

1.    از موضوع خدمات ارایه شده به وی (سرویس مکالمه تلفنی) به طور کامل آگاه است.

2.    از موضوع دریافت این خدمات تنها بر روی شبکه اینترنت لوناپارس آگاهی دارد.

3.    این محصول به طور مجزا به فروش می رسد و شرایط دریافت، پرداخت هزینه‌ها و استفاده از این محصول، به طور کامل از سرویس اینترنت پرسرعت شبکه لوناپارس مستقل است.

4.    زمان شروع سرویس پس از تایید تست فنی از سوی "فروشنده" است. لوناپارس نیز امکانی را فراهم می‌آورد که مشترک قبل از شروع سرویس بتواند امکان برقراری ارتباط تا درگاه لوناپارس بر روی بستر تلفن را تست کند.

5.    شرایط استفاده از خدمات مکالمه تلفنی که در سند حاضر بدان اشاره شده، برای کلیه سرویس‌ها و بسته‌های مختلف این خدمات یکسان است.

6.    حداقل میزان خرید و پرداخت وجه برای استفاده از خدمات مکالمه تلفنی منطبق بر شرایط درج شده در تعرفه قیمت های این خدمات و یا وب سایت لوناپارس (www.LunaPars.net)   است.

7.    مدت زمان مکالمه، میزان اعتبار و دیگر ویژگیهای هر یک از سرویس‌های خدمات مکالمه تلفنی بسته به نوع سرویس متفاوت است که تمامی آنها در وبسایت لوناپارس (www.Lunapars.net) وجود دارد.

8.    موظف است برای اطلاع از آخرین تغییرات تعرفه قیمتها به وب سایت لوناپارس (www.Lunapars.net) مراجعه کند.

9.    نرخ مکالمات براساس قیمتهای اعلام شده توسط" اپراتور میزبان" است و" لوناپارس" می تواند در چارچوب قیمت گذاری مصوب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بدون اطلاع و هماهنگی نسبت به تغییر تعرفه و نرخ مکالمات اقدام کند.

10.    موظف است هرگونه درخواست از قبیل تغییر نوع سرویس و غیره را  از طریق سیستم اطلاع رسانی پنل کاربری، به "لوناپارس" اعلام کند.

11.    پرداخت هزینه بهره برداری از سرویس به هر میزان (یک یا چند ماه) و انتخاب هر یک از سرویس‌های لوناپارس (معرفی شده در وب سایت لوناپارس (www.Lunapars.net)  و یا تعرفه قیمت خدمات) به منزله تمدید مدت استفاده از سرویس به همان میزان خواهد بود.

12.    ملاک تحویل سرویس ارائه پنل و نام کاربری به مشتری می باشد. مسئولیت استفاده در شبکه داخلی به عهده مشتری خواهد بود و لوناپارس مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

13.    در صورت عدم دقت "مشترک" به میزان اعتبار و تاریخ انقضای اشتراک (حساب کاربری) و بروز پیامدهایی از قبیل، از دست رفتن مبلغ شارژ شده در سرویس‌هایی که اعتبار آنها قابل انتقال نیست و یا افزایش صورت حساب، مسئولیت مشکلات به وجود آمده به عهده "مشترک" خواهد بود.

14.    برای تسریع در رفع مشکلات خود هرگونه سوال فنی را فقط با واحد فنی لوناپارس با مراجعه به وب سایت لوناپارس  (www.Lunapars.net)  و یا با شماره 02191090906 مطرح می‌کند.

15.    در صورت فعال سازی سرویس مکالمه تلفنی توسط مشترک، فسخ سرویس تهیه شده امکان پذیر نیست.

16.    در صورت عدم پرداخت هزینه‌های استفاده از سرویس از سوی "مشترک" در موعد مقرر ،"لوناپارس" می‌تواند بدون اطلاع قبلی و یا ارسال اخطار، سرویس را قطع کند.

17.    چنانچه "مشترك" به هریك از تعهدات خود عمل نکند، "لوناپارس" مي تواند به صورت یك جانبه اقدام به قطع سرویس و از ارایه خدمات به "مشترك" خودداري كند. دراین صورت مبلغ باقیمانده حق اشتراك مسترد نشده و به عنوان خسارت عدم ایفاي تعهد منظور و اخذ مي‌شود. بدیهي است درصورتي كه خسارات وارده بیش از باقي مانده اشتراك باشد، "مشترك" موظف به جبران آن است. "لوناپارس" در هر صورت حق پیگیري قانوني و ارسال اخطار بدهی و دریافت مطالبات معوقه را براي خود محفوظ مي دارد. جبران كلیه خساراتي كه به هر شكلي از ناحیه "مشترك" وارقو شده باشد به عهده "مشترك" خواهد بود.

18.    هیچگونه ادعای خسارتی از بابت عدم امکان استفاده از سرویس بر عهده "لوناپارس" نیست و" لوناپارس" تنها در شرایطی که علیرغم عدم امکان استفاده از سرویس و اختلال در استفاده از سرویس از اعتبار "مشترک" کسر شده باشد، نسبت به عودت اعتبار به "مشترک" بر اساس اعلام موضوع و بررسی و تایید آن اقدام خواهد کرد.

19.    مسئولیت حفظ و نگهداری اطلاعات کاربری و رمز عبور مربوطه به عهده "مشترک" است و خسارت‌های ناشی از هرگونه سواستفاده احتمالی و از بین رفتن اعتبار، به عهده خود "مشترک" خواهد بود.

20.    "لوناپارس"، کیفیت سرویس را در صورت استفاده از خدمات اینترنت لوناپارس تضمین می‌کند.

21.    برای رفع هر گونه مشکل احتمالی و تسریع کار تنها با کارشناسان فنی "لوناپارس" از طریق تلفن یا وب سایت لوناپارس (www.Lunapars.net) تماس می‌گیرد، در غیر اینصورت کلیه خسارات احتمالی متوجه "مشترک" خواهد بود و "لوناپارس" مسئولیتی در این باره نخواهد داشت.

22.    از ایجاد هرگونه اختلال نرم افزاری و سخت افزاری در شبکه لوناپارس خودداری کند. همچنین در صورت استفاده "مشترک" از نرم افزارها یا سخت افزار مکالمه تلفنی که مورد تایید "لوناپارس" نباشند، مسئولیت اختلالات مربوط به سرویس به عهده "مشترک" خواهد بود و "لوناپارس" هیچ گونه مسولیتی در این باره نخواهد داشت.

23.    کیفیت و برقراری ارتباط به شرایط و کیفیت اینترنت زیر ساخت کل کشور ارتباط مستقیم دارد و در صورت بروز مشکل، بلافاصله مراتب را به "لوناپارس" از طریق وب سایت لوناپارس (www.Lunapars.net)  اعلام و همچنین "لوناپارس" نیز موظف است موارد را از راه‌های قانونی پی گیری و نتیجه را اعلام کند.

24.    "لوناپارس" نمی‌تواند هیچگونه تعهدی نسبت به ارایه سرویس در صورت بروز مشکلات پیش آمده شامل بروز اشکال و اختلال در شبکه‌های مخابراتی و انتقال داده های شرکت مخابراتی ایران و سایر شرکت های مخابراتی وابسته، شرکت ارتباطات زیرساخت و ... و یا اختلال در اینترنت جهانی و بروز حوادث طبیعی غیر مترقبه مانند سیل، زلزله، طوفان و ... داشته باشد.

25.    در صورت بروز هر گونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری بر روی سیستم "مشترک"، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده" لوناپارس" نخواهد بود.

26.    در صورتی که "مشترک" بخواهد از خدمات یاد شده به شکلی غیر از آنچه در ابتدای کار و هنگام تحویل سرویس از سوی لوناپارس به وی واگذار شده است، استفاده کند، "لوناپارس" محق خواهد بود سرویس وی را جمع آوری کند.

27.    حق واگذاری سرویس ارایه شده و کلیه حقوق و تعهدات مرتبط ناشی از این اشتراک را به غیر ندارد.

28.    از فروش مجدد سرویس ارایه شده و ارایه سرویس ثانویه به اشخاص ثالث به هر نحوی باید خودداری کند، مگر با موافقت کتبی" لوناپارس". مسئولیت هرگونه استفاده غیرقانونی و غیرمجاز به عهده "مشترک" است.

29.    استفاده از این خدمات برای Voice Termination ممنوع و غیر قانونی است و در صورت بروز تخلف موضوع از سوی " لوناپارس"، سرویس بلافاصله قطع و از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

30.    متعهد به رعایت قوانین حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای، حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان و Copyright است.

31.    در صورتی که "مشترک "ظرف مدت سه ماه از تاریخ ثبت نام، اقدام به فعال سازی سرویس ننموده یا پس از فعال سازی، به مدت سه ماه متوالی هیچ تراکنشی (به جز تراکنش‌های رایگان) نداشته باشد، "لوناپارس" می‌تواند به روش زیر اقدام کند:

در صورت عدم مانده اعتبار زمانی و ریالی در حساب مشترک و یا عدم استفاده از اعتبار ریالی به شرح بند فوق، لوناپارس مختار است نسبت به قطع دو طرفه يا سلب امتیاز مشترک اقدام کند.

32.    مسئولیت‌های ناشی از سوء استفاده سرویس مکالمه تلفنی به طور کامل بر عهده "مشترک" است. در صورت ایجاد مزاحمت از شماره تلفن "مشترک" برای دیگر افراد، موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری و طبق تصمیمات ایشان اقدام خواهد شد.

33.    کلیه مکاتبات "فروشنده" با "مشترک" شامل صورتحساب دوره و مانند آنها از طریق نشانی پست الکترونیک یا نشانی پستی وی که در "فرم درخواست سرویس خدمات تماس و مکالمه تلفنی "اعلام شده، انجام خواهد شد. در صورتی که هر یک از نشانی های ارائه شده صحیح نباشد، کلیه مسئولیت های آن به عهده "مشترک" بوده و اطلاع به هر یک از نشانی‌های یاد شده به منزله اطلاع به "مشترک" خواهد بود. در صورت بروز هر نوع خسارت مسئولیت جبران آن به عهده "مشترک" است.

34.    در صورت تعویض شماره تلفن با اطلاع مشترک (به دلایل فنی، اتمام اشتراک و  موارد خارج از حوزه اختیارات پیشگامان) "مشترک" حق هر گونه اعتراضی را از خود سلب میکند.

35.     وظیفه بررسی و نظارت مداوم بر باقیمانده اعتبار بر عهده مشترک می باشد و در صورت قطعی سرویس مذکور به این علت، لوناپارس هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


ماده 3 : لوناپارس می‌تواند:

1.    هر یک از مفاد سند حاضر را در چارچوب قوانین و مقررات کشور و تصمیمات مراجع ذیصلاح، بدون نیاز به هماهنگی و یا جلب موافقت "مشترك "تغییر دهد، و "مشترك" در صورت عدم پذیرش تغییرات و شرایط جدید میتواند اقدام به درخواست کتبی انصراف از سرویس کند.

2.    در صورت عدم رعایت تمام یا بخشی از این شرایط از سوی "مشترک"، شرکت" لوناپارس" میتواند بدون اعلام قبلی و بدون رجوع به مراجع قضایی یا اداری، اقدام به قطع خدمات کند.

3.    در صورت هرگونه تغییر در قوانین و مقررات، افزایش مالیات، عوارض، تغییر تعرفه" پارستل"، افزایش قیمت‌ها و غیره،"مشترک"میتواند شرایط و قیمت هاي جدید را تقبل و پرداخت كند .بدیهی است که در صورت عدم پذیرش شرایط جدید از طرف مشترک لوناپارس به صورت یک جانبه اقدام به عدم ارایه سرویس خواهد کرد.  

4.    "پارستل"خدمات پشتیباني فنی تلفني موضوع سند حاضر به "مشترك" را به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته تعهد می‌کند.       

صحت تمامی اطلاعات مندرج و تکمیل شده در فرم درخواست سرویس مکالمه تلفنی که توسط مشترک امضا میشود، مورد تایید قرار دهد.

5.    در صورت بروز اختلاف مابین مشترک و شرکت لوناپارس، در ابتدا در جلسات دو طرفه سعی بر مرتفع نمودن مشکل می شود. در صورت عدم برطرف شدن، در مراجع قضایی ذی صلاح شهر تهران پیگیری خواهد شد.
کلیه حقوق مالی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به شبکه ارتباطات لوناپارس می باشد.
2024 © Copyright & All Right Reserved By Lunapars Internet & Voip Service Provider

کنسرسیوم فرهام افق پارس (شبکه ارتباطات لوناپارس) نماینده رسمی پیشگامان توسعه ارتباطات دارای مجوز ارتباطات ثابت به شماره 17-94-100 از سازمان تنظیم مقررات در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت در سراسر کشور
انصراف