ولادت حضرت جوادالائمه (ع) و حضرت علی اصغر (ع) مبارک باد

توسط : Lunapars تاریخ : بازدید : 3,104 دسته بندی : خبرها
0


دهم رجب در تقویم رسمی کشور روز میلاد امام محمد تقی جواد الائمه و روز میلاد حضرت علی اصغر (ع) به ثبت رسیده است . حضرت جواد الائمه علیه السلام بنا بر قول مشهور در دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری به دنیا آمده اند . قول های دیگر در ولادت آن حضرت چنین است : ۱۷ ماه رمضان ، ۱۵ ماه رمضان ، آخر ذی القعده ، به قولی هم ۱۳ رجب ولادت آن حضرت واقع شده است . پدر بزرگ وار آن حضرت امام رضا علیه السلام و مادر آن حضرت جناب سبیکه یا دره است که حضرت رضا علیه السلام نام ایشان را خیزران نهادند . نام آن حضرت محمد و کنیه ایشان ابوجعفر و مشهورترین القاب آن حضرت تقی و جواد است . حضرت رضا علیه السلام آن حضرت را با کنیه یاد می کردند و می فرمودند : ابوجعفر به من نامه نوشته است . نامه هایی که از آن حضرت می رسید در نهایت جلالت و زیبایی بود و هنگامی که امام رضا علیه السلام می خواستند نامه برای امام جواد علیه السلام بنویسند ، آن حضرت را به بزرگی و احترام مورد خطاب قرار می دادند .

یک روز در ایام کودکی حضرت جواد علیه السلام را نزد پدر بزرگ وارش امام رضا علیه السلام آوردند ، آن حضرت فرمودند : این مولودی است که برای شیعه مبارک تر از او به دنیا نیامده است . چرا که چهل سال و چند ماه از سن مبارک امام رضا علیه السلام گذشته بود و آن حضرت هنوز اولادی نداشتند . بعضی از شیعیان در امر امامت نگران بودند ، هنگامی که خداوند جواد الائمه علیه السلام را به مولایمان حضرت رضا علیه السلام داد ، نگرانی و شک و تردید مردم برطرف شد . آن حضرت شش فرزند داشت : ابوالحسن حضرت هادی علیه السلام ، ابوطالب جناب زید ، ابو جعفر جناب موسی مبرقع ، حکیمه خاتون ، خدیجه خاتون و ام کلثوم .

مولود دیگری که در روز دهم رجب به دنیا آمده است ، حضرت علی اصغر (ع) فرزند امام حسین (ع) ولادت با سعادت حضرت باب الحوایج علی اصغر علیه السلام در این روز واقع شده است . با در نظر گرفتن این که آن حضرت در شش ماهگی و روز عاشورا در کربلا به شهادت رسید ، ولادت حضرت مطابق این روز می شود . بعضی هم ولادت آن حضرت را در ۸ یا ۹ ثبت کرده اند . نام شریف آن حضرت عبدالله مشهور به علی اصغر است . لقب شریفش باب الحوایج ، رضیع ، مذبوح من الاذن الی الاذن است . پدر بزرگ وارش امام حسین علیه السلام و مادر والا مقامش حضرت رباب دختر امر القیس کلبی است .

شبکه ارتباطات لوناپارس سالروز ولادت با سعادت امام جواد (ع) و حضرت علی اصغر (ع) را به تمامیه شیعیان و عاشقان اهل بیت تبریک عرض میکند.

ارسال نظر


عکس خوانده نمی‌شود

کلیه حقوق مالی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به شبکه ارتباطات لوناپارس می باشد.
2024 © Copyright & All Right Reserved By Lunapars Internet & Voip Service Provider

کنسرسیوم فرهام افق پارس (شبکه ارتباطات لوناپارس) نماینده رسمی پیشگامان توسعه ارتباطات دارای مجوز ارتباطات ثابت به شماره 17-94-100 از سازمان تنظیم مقررات در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت در سراسر کشور
انصراف